Jak dbać o okna ? - Finestre - okna katowice
Jak dbać o okna ? - Finestre - okna katowice
18193
post-template-default,single,single-post,postid-18193,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Jak dbać o okna ?

20 Lut Jak dbać o okna ?

W końcu wprowadziłeś się do swojego nowego, wymarzonego domu lub mieszkania. Długo czekałeś na ten moment, a chwila ta została poprzedzona licznymi wyrzeczeniami, wydatkami i ciężką pracą. W końcu jednak możesz cieszyć się pięknie urządzonymi wnętrzami, wygodą i niezależnością posiadania własnego mieszkania. Na pewno masz wiele pytań, dotyczących różnych aspektów jego użytkowania. Niektóre z nich mogą dotyczyć tego, jak należy dbać o okna w mieszkaniu. Czy nowoczesne okna pasywne wymagają jakiejś innej konserwacji lub pielęgnacji jak klasyczne okna PVC? Jakie sposoby zaciemniania stosować, aby podczas montażu nie uszkodzić okien? Na te i wiele innych pytań odpowiada nasz ekspert.

 

Czy to prawda że okna w Katowicach brudzą się szybciej niż gdzie indziej?

 

Niestety tak. Często utrzymujący się zimą smog w Katowicach, a latem duże zapylenie powietrza sprawia, że zanieczyszczenia o wiele szybciej osadzają się nie tylko na oknach, ale i całych elewacjach budynków. Zanieczyszczenia są oczywiście najbardziej widoczne na oknach w kolorze białym. Aby uniknąć nieestetycznych śladów zabrudzeń, należy albo regularnie myć okna w Katowicach, albo zdecydować się na zakup nieco droższych okien, z ramami w wybranym przez siebie kolorze. Brud oczywiście w dalszym ciągu będzie się na nich osadzał, ale z daleka nie będzie tak widoczny jak na ramach w kolorze białym. Dopłata za kolorowe okna pasywne wynosi zazwyczaj 30% do ceny podstawowej.

 

Jak konserwować okna pasywne ?

 

Konserwacja okien, czy to pasywnych czy klasycznych niczym szczególnym się nie różni. Zalecenia producenta okien są takie, aby przynajmniej raz w roku zabezpieczyć wszystkie uszczelki specjalnym preparatem. Chroni od gumowe uszczelki przed pękaniem, nawilża oraz zabezpiecza przed przymarzaniem do ram okiennych. Stosowanie takiego preparatu powinno się odbywać przed sezonem zimowym. Druga czynność konserwacyjna to smarowanie okuć. Do tego celu wykorzystuje się specjalny smar w płynie. Należy go dozować w ilości kropel, określonej na opakowaniu. Użycie takiego płynu chroni mechanizm okuć przed korozję, poprawia ich płynne i lekkie funkcjonowanie oraz oczyszcza z ewentualnych zabrudzeń, które mogły się do środka przedostać. Stosowanie takich lubrykantów jest ważne dla pełnej wygody otwierania i zamykania okien, bez konieczności mocowania się z ciężko chodzącym mechanizmem.

 

 

Jak bezpiecznie dla okna zaciemnić pomieszczenie?

 

Na rynku znajdziemy bardzo wiele rozwiązań, służących do tego aby zaciemniać pomieszczenia i zapewnić sobie maksimum dyskrecji w swoim własnym mieszkaniu. Najpopularniejsze sposoby to rolety, żaluzje, plisy, a także kotary i rolety zewnętrzne. Wybierając jeden z tych produktów, należy pamiętać o podstawowej zasadzie – kupujemy takie rolety lub żaluzje, które nie wymagają inwazyjnego montażu do okien. Spotkać można się bowiem z produktami, które są instalowane za pomocą wkrętów do ram okiennych. Owszem, jest to dopuszczalne, ale wyłącznie w przypadku okien drewnianych. Jednak również wtedy należy zdawać sobie sprawę z tego, że taki montaż rolet odbiera nam gwarancję producenta za zakupione okna. Jeśli posiadamy okna pasywne, to jakiekolwiek ingerencje w konstrukcję okna, a w szczególności wykonywanie w nich otworów, mogą drastycznie zmniejszać ich efektywność, a także prowadzą do rozszczelnienia okna. Zaleca się więc wybór takich systemów zaciemniających, które są instalowane albo do ściany lub nadproża w otworze okiennym, albo wykorzystują nieinwazyjne metody mocowania w postaci plastikowych haczyków lub klipsów bądź taśm dwustronnie klejących.

 

Wskazówka eksperta – pamiętaj aby ubezpieczyć okna w Katowicach

 

Nowe mieszkanie lub dom zawsze warto ubezpieczyć. Wybierając polisę ubezpieczeniową dla swojej nieruchomości, należy zwrócić uwagę czy obejmuje ona ochronę okien. Nie zawsze jest to w standardzie i czasami należy za tę opcję dopłacić kilkanaście do kilkudziesięciu złotych. Dobrze jednak zdecydować się na ten stosunkowo niewielki wydatek, który chroni naszą kieszeń przed kosztownymi naprawami. Wybita lub pęknięta szyba w oknie? W normalnym oknie będzie to wydatek rzędu kilkuset złotych. Jeśli natomiast posiadasz okna pasywne, koszt może być kilkukrotnie wyższy.

No Comments
 • NaToPomm
  Posted at 16:12h, 18 września Odpowiedz

  Насос погружной скважинный UNIPUMP ECO MAXI 10-181 – Погружные скважинные насосы UNIPUMP серии ЕСО MAXI — предназначены для подачи чистой холодной воды (без абразивных и волокнистых включений) из скважин с внутренним диаметром не менее 133 мм, глубоких колодцев и открытых водоемов. Область применения — для автономного водоснабжения индивидуальных зданий, коттеджей, дачных домов, для организации полива огородов, садовых участков, наполнения водой резервуаров, а также для обеспечения водой малых гражданских, сельскохозяйственных и производственных объектов. Максимальная глубина погружения под зеркало воды — 100 м Температура перекачиваемой жидкости — 0…+35°С Температура окружающей среды — 0…+35°С Максимально допустимое количество примесей в перекачиваемой жидкости — не более 100 г/м? Максимальный размер механических примесей — 2 мм pH перекачиваемой жидкости — 6,5…8,5 Параметры электросети — 3~, 380 ± 10 % В, 50 Гц Номинальная частота вращения двигателя — 2850 об/мин Встроенная термозащита двигателя*, температура срабатывания теплового реле — ?130°С Степень защиты двигателя — IP68 * Примечание: в двигателях насосов ECO MAXI 23.5-130 и 23.5-173 мощностью 5,5 и 7,5 кВт тепловое реле не установлено. Устройство насоса Насос состоит из электродвигателя и проточной части. Корпус насоса выполнен из нержавеющей стали. Напорный патрубок и адаптер изготовлены из латуни, фланец двигателя изготовлен из чугуна. Электродвигатель — трехфазный, маслонаполненный, со встроенным тепловым реле. Рабочие колеса «плавающие», выполнены из высокопрочного, износоустойчивого поликарбоната. Всасывающее отверстие скважинного насоса располагается в средней части насоса и защищено фильтрующей решеткой. ИнструкцияНасос погружной скважинный UNIPUMP ECO MAXI 10-181.
  Источник –
  насос станция для воды,
  рейтинг дренажных насосов для грязной воды,
  насосы для воды курган,
  насос улитка для воды.

  Your comment is awaiting moderation.

Post A Comment


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /wp-content/themes/bridge/footer.php on line 396

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /wp-content/themes/bridge/footer.php on line 396

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij