Okna Katowice - ciepły montaż okien, okna energooszczędne śląsk
Okna Katowice - ciepły montaż okien, okna energooszczędne śląsk
18170
page-template-default,page,page-id-18170,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Okna Katowice

Okna Katowice – nie tylko ładne, ale i ciepłe

Powszechnie wiadomo, że na wygląd elewacji duży wpływ mają okna. Katowice to miasto w którym ludzie szczególnie zwracają na to uwagę. Wielkość, kształt, budowa, materiał oraz kolor okna. Każda z tych rzeczy może podkreślać atrakcyjny wygląd architektury budynku, zapewniając wygodne korzystanie z wszystkich pomieszczeń. Wybór okien do domu nie jest jednak tak prosty, jak może się wydawać? Z jakiego materiału powinno być wykonane? Ilu komorowe? Ile zapłacić za dobre, energooszczędne okno? Katowice, jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce, posiada wiele sprawdzonych sklepów i producentów, zajmujących się produkcją okien energooszczędnych. Poza zapewnieniem jak najmniejszych strat ciepła, okno takie zapewnia redukcję hałasów z zewnątrz. To ważne, jeśli nieruchomość jest położona w bliskim sąsiedztwie ruchliwej drogi czy zakładu produkcyjnego o uciążliwej i hałaśliwej działalności.

Okno Katowice to produkt wysokiej jakości, wykonany z najwyższej klasy materiałów – PVC, aluminium oraz szkła hartowanego. Połączenie właściwości fizycznych każdego z materiałów, pozwala uzyskać najlepsze parametry izolacyjności cieplnej i akustycznej. Firma produkuje zarówno popularne na rynku okna energooszczędne, jak i nowoczesne okna pasywne, które pozwalają uzyskać jeszcze więcej oszczędności z użytkowaniu obiektu, który został w nie wyposażone. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z jednej, bardzo ważnej rzeczy. To, że mamy pasywne okna Katowice, nie oznacza jeszcze że nasze koszta ogrzewania znacząco się zmienią. Na skuteczność takich okien wielki wpływ ma ich poprawny montaż. Ciepły montaż.

Okna katowice finestre katowice

Co to jest ciepły montaż okien?

Okna są newralgicznym elementem budynku. To właśnie przez okna i mostki termiczne dochodzi do największych strat ciepła. Mostki termiczne powstają w miejscach, w których okno łączy się z konstrukcją budynku. Nawet, jeśli te miejsca zostaną zabezpieczone izolacją cieplną, to zwykle ma ona znacznie mniejszą grubość niż ocieplenie na całej powierzchni ściany. W takich warunkach, nawet najlepsze okna pasywne nie będą spełniać swojej roli. Jak można temu zapobiec? Odpowiedzią jest właśnie ciepły montaż okna w Katowicach. Różnica pomiędzy montażem tradycyjnym, a ciepłym, polega na tym że okna standardowo mocowane są w murze ściany. Jest to spowodowane koniecznością przekazywania obciążeń z okna na inną część konstrukcji budynku, o odpowiednio dużej wytrzymałości. W przypadku montażu ciepłego, okna są osadzane w warstwie izolacji cieplnej. To jednak rodzi pewne problemy. Okno Katowice, ważące 50 lub więcej kilogramów, nie może spoczywać wyłącznie na styropianie i tynku cienkowarstwowym. Konieczne jest więc wykonanie specjalnego stelaża – konstrukcji nośnej, które będzie przejmować obciążenie okna i przekazywać ja dalej w dół, na podłoże lub ścianę zewnętrzną. Od prawidłowo wykonanego stelaża, solidnego montażu i umiejętnego doboru okna, zależeć będzie końcowy efekt wydajności energetycznej.

Kiedy wymieniać okna w Katowicach?

Jak widać, technologia produkcji okien bardzo mocno poszła do przodu, względem ostatnich lat. Zupełnie nowe materiały oraz technologie produkcji i montażu, pozwalają niemal do zera zredukować straty ciepła w budynku. Kiedy warto pomyśleć o tym, aby wymienić stare okna na nowe, pasywne lub energooszczędne? Pierwszym powodem są nieszczelne, stare okna znajdujące się w budynku. Zazwyczaj są to spękane okna drewniane, przez które swobodnie przedmuchuje wiatr, wtłaczając do wnętrza zimne powietrze. Okna wymieniać należy również w przypadku, jeśli została wykonana termomodernizacja budynku. Aby okazała się w stu procentach skuteczna, należy pomyśleć o tym, aby wymienić okna na okna energooszczędne. Oczywiście, jeśli chodzi o ciepły montaż okien, jest on możliwy do wykonania najczęściej w domach prywatnych, z uwagi na konieczność przygotowania rusztowania pod montaż okna w ociepleniu. Mieszkańcy budownictwa wielorodzinnego, najczęściej muszą się zadowolić wyłącznie oknami energooszczędnymi. Warto również podkreślić to, ile wynosi różnica w cenie pomiędzy oknami pasywnymi i energooszczędnymi, a także ich montażem. Bez wątpienia montaż ciepły jest zdecydowanie droższy. Wynika to z większej czasochłonności, a także użycia dodatkowych materiałów. Również same okna są kosztowniejsze w zakupie niż okna energooszczędne. Taka inwestycja jest jednak jak najbardziej opłacalna. Zyskujemy nie tylko lepszą ochronę wnętrza budynku przed stratami ciepła, ale również podnosi się wartość samego budynku, czyniąc go znacznie atrakcyjniejszą propozycją przy ewentualnej odsprzedaży.

Tylko sprawdzone oferty

Na sam koniec ważna informacja. Jeśli chcesz być zadowolony z tego, jak zostały zainstalowane Twoje, powinieneś współpracować wyłącznie ze sprawdzonymi firmami. Zarówno jeśli chodzi o zakup okien, jak i ich montaż. Wszelkie niedociągnięcia w produkcji, niska jakość materiałów czy szybki, ale niestaranny montaż, będzie miało swoje odzwierciedlenie w późniejszym użytkowaniu okna pasywnego w budynku. Trudności z domykaniem się, złe wypoziomowanie czy dalsze straty ciepła, spowodowane nierównym osadzeniem okna w warstwie izolacyjnej.

świadectwo energetyczne katowice


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /wp-content/themes/bridge/footer.php on line 396

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /wp-content/themes/bridge/footer.php on line 396