Co jest charakterystycznego w oknach pasywnych | Okna Katowice
Co jest charakterystycznego w oknach pasywnych | Okna Katowice
18211
post-template-default,single,single-post,postid-18211,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Charakterystyka okien pasywnych

okna katowice

19 Lip Charakterystyka okien pasywnych

Okna pasywne – co jest w nich charakterystyczne?

Budownictwo pasywne nazywane jest również energooszczędnym. Właśnie taki jest cel stosowania nowych technologii. Wykorzystują one osiągnięcia materiałoznawstwa z nowymi koncepcjami stworzonymi przez inżynierów. Wszystko to ma czynić budynki pasywne tańszymi w eksploatacji. Jedną z idei budownictwa pasywnego, było stworzenie domu ciepłego zimą i chłodnego latem, w którym koszta ogrzewania i klimatyzacji będą symboliczne. Najciekawsze jest to, że udało się osiągnąć ten cel. Tym, co do tej pory utrudniało osiągnięcie takiego rezultatu, były okna. To właśnie przez nie uciekały olbrzymie ilości ciepła. Nawet stosowanie ciepłych okien PVC nie pozwoliło zmniejszyć tych strat do takiego stopnia, aby budownictwo energooszczędne mogło stać się pasywnym. Szybko odkryto, że straty ciepła pochodzą nie przez same okna, ale przez sposób ich mocowania do ściany. Szczeliny, nawet zaizolowane piankami nie zapewniały wystarczającej izolacji termicznej. Dodatkowym problemem stała się cieńsza niż w innych miejscach warstwa styropianu, która była układana na bocznych powierzchniach otworów okiennych.

Okna pasywne wykorzystują zupełnie nową technikę mocowania.

Polega ona na tym, że inaczej jak przy klasycznym montaży, gdzie oknpasywne okna katowicea są instalowane mniej więcej w 1/3 grubości muru, okna pasywne mocowane są równo z jego licem. Pozwala to następnie wykonać jednolicie grubą na całej powierzchni warstwę ocieplenia, nie dopuszczając do powstawania mostków cieplnych. Dodatkowym zabezpieczeniem są specjalne taśmy paroprzepuszczalne i paroizolacyjne, dzięki którym z powodu różnic temperatur wewnątrz i na zewnątrz budynku, nie będzie występowało zjawisko kondensacji pary wodnej.

Na ten moment okna pasywne są najczęściej wykorzystywane w jednorodzinnym budownictwie mieszkaniowym. Oczywiście dla osiągnięcia pełnego efektu oszczędności, koniecznym jest łączenie montażu takich okien z pasywnymi projektami budynków. Jeszcze kilka lat temu na rynku było ich zaledwie kilka, a dziś jest kilkadziesiąt.

No Comments

Post A Comment


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /wp-content/themes/bridge/footer.php on line 396

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /wp-content/themes/bridge/footer.php on line 396