Okna Katowice - Jakie korzyści dają okna pasywne?
Okna Katowice - Jakie korzyści dają okna pasywne?
18215
post-template-default,single,single-post,postid-18215,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Korzyści okien pasywnych

energooszczędne okna montaż okien śląsk

21 Lip Korzyści okien pasywnych

Jakie korzyści dają okna pasywne?

Stoisz przed dylematem wymiany starych okien na nowe? Nie wiesz na jakie okna się zdecydować? Znajomi podpowiadają Ci okna energooszczędne aluminiowe, ale ty znasz tylko okna PVC i do nich jesteś przekonany? Zdecydowanie się na wyraźnie większy wydatek nie jest decyzją łatwą. Szczególnie jeśli budżet na remont masz zaplanowany co do każdej złotówki. My jednak postaramy się ciebie przekonać, że warto zainwestować w nowoczesne okna aluminiowe. Co na tym zyskasz?

Minimalne straty ciepła

Męczyłeś się z wysokimi kosztami ogrzewania zimą? Rachunki za gaz, olej opałowy czy węgiel były bardzo wysokie? Źródłem tych zmartwień były przede wszystkim straty ciepła. Występowały one głównie przez nieszczelne okna oraz… niewłaściwy sposób ich montażu. Powszechnie wykorzystywana pianka montażowa wcale nie jest najszczęśliwszym sposobem izolacji szczelin pomiędzy oknami a ścianą. Również wypełnianie tych przestrzeni kawałkami styropianu nie zapewniało najlepszych rezultatów. Tak czy inaczej powstają tam mostki termiczne. Raz mniejsze, raz większe, ale są. A wraz z nimi dochodzi do strat ciepła i co gorsza, do kondensacji wilgoci. Zjawisko to jest najbardziej widoczne zimą, przy dużych różnicach temperatury na dworze i wewnątrz pomieszczeń. Wilgoć pojawiająca się wokół okna może po pewnym czasie przekształcić się w grzyb.

katowice okna energooszczędne

Lepsza izolacja termiczna

Podczas poruszania tematu wymiany okien, najbardziej chodzi nam o komfort zimą. Tymczasem zyskujemy również większą wygodę latem. Do pomieszczeń nie będzie przedostawać się ciepłe powietrze z zewnątrz, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać w mieszkaniu przyjemny chłód. Praca klimatyzatora nie będzie musieć stanowić dużego obciążenia dla budżetu.

Które okna energooszczędne są dobre?

Wybór okien pasywnych jest dziś bardzo duży. Znajdziemy okna dostępne we wszystkich wielkościach i modułach. Występują również jako drzwi balkonowe i tarasowe – przesuwne oraz uchylne.

No Comments

Post A Comment


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /wp-content/themes/bridge/footer.php on line 396

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /wp-content/themes/bridge/footer.php on line 396