Wybór okien do nowego domu | Finestre.com.pl - Katowice
Wybór okien do nowego domu | Finestre.com.pl - Katowice
18223
post-template-default,single,single-post,postid-18223,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Okna do nowego domu

okna finestre katowice

25 Lip Okna do nowego domu

Jakie okna do nowego domu?

Budujesz swój pierwszy dom? Jesteś może na etapie wyboru projektu? Architekci namawiają cię na domy pasywne? Przedstawiają liczne korzyści płynące z tego wyboru? Kuszą oszczędnościami i wygodą mieszkania w takim budynku? Ty jednak podchodzisz do tego nieufnie? Nie dziwimy ci się. Technologia domów pasywnych jest stosunkowo nowa. I pomimo tego że bardzo dobrze opisana i udowodniona, to z powodu wyższych kosztów realizacji, w dalszym ciągu nie zdążyła się rozpowszechnić po całym kraju.

energooszczędne okna katowice25

Okna pasywne ważnym elementem domu

Czy wybudowanie domu pasywnego ma sens, jeśli zastosujemy w nim tradycyjne okna aluminiowe? Niestety nie. Aby całość mogła funkcjonować zgodnie z założeniami projektantów, konieczne jest zainstalowanie wszystkich zalecanych elementów. W tym również okien. Okna energooszczędne mogą być wykonane ze stopów aluminium. Dlaczego? Ponieważ zapewnia to niższą wagę i łatwiejszy oraz bezpieczniejszy ich ciepły montaż. Podkreślmy bowiem, że ciepły montaż to taki, w którym okna są instalowane równo z zewnętrzną powierzchnią ściany i nie spoczywają bezpośrednio na murze, ale na styropianowych podkładkach. Mają one grubość kilku cm i otaczają okno z każdej z 4 stron.

Jeżeli nie jesteś zdecydowany na okna pasywne, to porzuceniu ulega cała koncepcja budynku energooszczędnego. Również sądzenie że okna zostaną wymienione na pasywne za kilka lat, wydaje się być co najmniej absurdalną. Koszt kupna okien pasywnych nie należy do niskich. Im wcześniej zdecydujemy się na ich zakup i montaż, tym szybciej zaczną dla nas pracować i zwracać poniesiony wydatek. Aby policzyć jak szybko inwestycja w okna pasywne nam się zwróci, warto wykorzystać gotowe kalkulatory, które znajdziemy w internecie. Dowiemy się z nich ile miesięcznie zaoszczędzimy na posiadaniu okien energooszczędnych. Kiedy przyjdzie do zakupu okien pasywnych, warto skorzystać z doświadczenia znanych i cenionych firm, które już od wielu lat zajmują się projektowaniem i produkcją okien energooszczędnych. Minimalizujemy w ten sposób ryzyko popełnienia kosztownej pomyłki i kupno okien o niskiej jakości.

No Comments

Post A Comment


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /wp-content/themes/bridge/footer.php on line 396

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /wp-content/themes/bridge/footer.php on line 396