Okna, które oszczędzają za Ciebie | Finestre.com.pl | Okna Katowice
Okna, które oszczędzają za Ciebie | Finestre.com.pl | Okna Katowice
18219
post-template-default,single,single-post,postid-18219,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Okna oszczędzające za ciebie

katowice okna montaz

23 Lip Okna oszczędzające za ciebie

Okna, które oszczędzają za ciebie

Współczesne budownictwo charakteryzuje się dużą nowoczesnością i przyjaznością dla mieszkańców. Dotyczy to nie tylko materiałów budowlanych i wykończeniowych, ale również okien. Dla milionów osób w Polsce przełomem były okna PVC. Wygodne, bardzo łatwe w czyszczeniu i ciepłe – szczególnie jeśli porównamy je ze starymi oknami drewnianymi. Dziś na topie są okna pasywne. Technologia ich produkcji poszła tak bardzo do przodu, że okna PVC mają już więcej wad niż zalet. Nowoczesne okna aluminiowe, do których stosuje się ciepły montaż są prawdziwą rewolucją.

Inny sposób montażu

Przyzwyczaiłeś się do tego, że okna instaluje się wewnątrz grubości ściany, tak mniej więcej pośrodku? Energooszczędne okna aluminiowe mocowane są zupełnie inaczej. Osadza się je w otworze okiennym w taki sposób, aby ich zewnętrzna krawędź była równo z licem ściany. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ unikamy w ten sposób niebezpiecznych mostków termicznych, powstających na bocznych ścianach szpalet. Od dolnej, górnej i bocznej krawędzi okien układane są specjalne profile wykonane z twardego styropianu XPS. Jest on bardzo wytrzymały i zapewnia idealnie gładką i równą powierzchnię styku okna ze ścianą. Nie występują tam żadne nieszczelności, wymagające użycia pianki montażowej. W efekcie nie pojawiają się również mostki termiczne.

pasywne okna katowice

A co z parą?

Wszędzie tam gdzie występują różnice temperatur, dochodzi do pojawiania się pary wodnej. Można to zaobserwować zimą na wewnętrznej stronie okna. Szczególnie wtedy, jeśli na zewnątrz panują bardzo niskie temperatury, a w mieszkaniu mamy powyżej 20 stopni C. Aby zabezpieczyć okna energooszczędne przed takim zjawiskiem, wykorzystuje się dwa rodzaje specjalnych taśm, układanych na styku okna ze styropianem. Są to taśmy paroszczelne i paroprzepuszczalne. Gwarantują one bezpieczne odprowadzenie wilgoci z wewnątrz budynku na zewnątrz. Cały ciepły montaż powinien zostać wykonany przez doświadczoną firmę, która dobrze poznała tę technologię.

No Comments

Post A Comment


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /wp-content/themes/bridge/footer.php on line 396

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /wp-content/themes/bridge/footer.php on line 396