Jakie okna wybrać przy wymianie? | Okna Katowice | Finestre.com.pl
Jakie okna wybrać przy wymianie? | Okna Katowice | Finestre.com.pl
18209
post-template-default,single,single-post,postid-18209,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Wymiana okien – jakie wybrać

okna katowice finestre okna

17 Lip Wymiana okien – jakie wybrać

Wymiana okien – jakie wybrać

Co roku w Polsce remontowanych są tysiące budynków. Są to nie tylko obiekty mieszkalne – domy jednorodzinne, ale również budownictwo wielo lokalowe, szkoły, szpitale, urzędy, hotele i wiele więcej. Jednym z etapów remontów generalnych jest wymiana starych okien na nowe. I tutaj pojawia się pytanie, jakie okna wybrać do takiej inwestycji?

Okna energooszczędne coraz modniejsze

Nie ulega wątpliwościom to, że jednym z powodów takich inwestycji jest chęć uczynienia nieruchomości bardziej oszczędną. To co generuje najwyższe koszta jej eksploatacji to zwykle ogrzewanie. W naszym kraju sezon grzewczy trwa przez prawie pół roku. Nieszczelne okna, słabo zaizolowane ściany i dach. Każda z tych rzeczy przyczyniała się do dużych strat ciepła, generując przy tym coraz większe koszta ogrzewania. Nowe okna aluminiowe, w połączeniu z dobrze ocieplonymi ścianami oraz dachem, przynoszą zaskakująco dobre rezultaty. Okazuje się wtedy, że koszta ogrzewania udało się zmniejszyć prawie o połowę i to przy zastosowaniu nowych metod ogrzewania budynku.

Okna pasywne są nowością na rynku. Dostępne od kilku lat w sprzedaży, wyróżniają się nie tylko unikalną konstrukcją, ale również bardzo specyficznym montażem. Okna pasywne, aby w pełni mogły wykorzystywać drzemiące w nich możliwości, muszą być zamontowane w ścianie zgodnie z przewidzianą technologią. Nazywa się ona ciepłym montażem.

salon drzwi katowice

Co to jest ciepły montaż?

Jest to sposób montażu okien, pozwalający wyeliminować mostki cieplne, powstające w miejscu łączenia okien z murem – przy stosowaniu tradycyjnych metod instalacji. To właśnie szczelinami pomiędzy oknem a murem, nawet po ich wypełnieniu pianką, uciekają znaczne ilości ciepła. Ciepły montaż wykorzystuje specjalne styropianowe profile, do których okno jest mocowane. Dodatkowo, stosuje się taśmy paroszczelne i paroprzepuszczalne, chroniące okna przed skraplaniem się wody. Okna pasywne, pomimo że droższe od tradycyjnych okien PVC dają znacznie więcej korzyści i są inwestycją, która szybko zwraca koszta.

Dobrze dobrane okna wzbogacą wnętrze Twojego mieszkania. Pamiętaj, że jego nieodłącznym elementem są również eleganckie meble (np. kanapa, stół, szafka na buty), kolory ścian, a także panele podłogowe lub kafelki.

No Comments

Post A Comment


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /wp-content/themes/bridge/footer.php on line 396

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /wp-content/themes/bridge/footer.php on line 396

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij