Jakie okna wybrać przy wymianie? | Okna Katowice | Finestre.com.pl
Jakie okna wybrać przy wymianie? | Okna Katowice | Finestre.com.pl
18209
post-template-default,single,single-post,postid-18209,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Wymiana okien – jakie wybrać

okna katowice finestre okna

17 Lip Wymiana okien – jakie wybrać

Wymiana okien – jakie wybrać

Co roku w Polsce remontowanych są tysiące budynków. Są to nie tylko obiekty mieszkalne – domy jednorodzinne, ale również budownictwo wielo lokalowe, szkoły, szpitale, urzędy, hotele i wiele więcej. Jednym z etapów remontów generalnych jest wymiana starych okien na nowe. I tutaj pojawia się pytanie, jakie okna wybrać do takiej inwestycji?

Okna energooszczędne coraz modniejsze

Nie ulega wątpliwościom to, że jednym z powodów takich inwestycji jest chęć uczynienia nieruchomości bardziej oszczędną. To co generuje najwyższe koszta jej eksploatacji to zwykle ogrzewanie. W naszym kraju sezon grzewczy trwa przez prawie pół roku. Nieszczelne okna, słabo zaizolowane ściany i dach. Każda z tych rzeczy przyczyniała się do dużych strat ciepła, generując przy tym coraz większe koszta ogrzewania. Nowe okna aluminiowe, w połączeniu z dobrze ocieplonymi ścianami oraz dachem, przynoszą zaskakująco dobre rezultaty. Okazuje się wtedy, że koszta ogrzewania udało się zmniejszyć prawie o połowę i to przy zastosowaniu nowych metod ogrzewania budynku.

Okna pasywne są nowością na rynku. Dostępne od kilku lat w sprzedaży, wyróżniają się nie tylko unikalną konstrukcją, ale również bardzo specyficznym montażem. Okna pasywne, aby w pełni mogły wykorzystywać drzemiące w nich możliwości, muszą być zamontowane w ścianie zgodnie z przewidzianą technologią. Nazywa się ona ciepłym montażem.

salon drzwi katowice

Co to jest ciepły montaż?

Jest to sposób montażu okien, pozwalający wyeliminować mostki cieplne, powstające w miejscu łączenia okien z murem – przy stosowaniu tradycyjnych metod instalacji. To właśnie szczelinami pomiędzy oknem a murem, nawet po ich wypełnieniu pianką, uciekają znaczne ilości ciepła. Ciepły montaż wykorzystuje specjalne styropianowe profile, do których okno jest mocowane. Dodatkowo, stosuje się taśmy paroszczelne i paroprzepuszczalne, chroniące okna przed skraplaniem się wody. Okna pasywne, pomimo że droższe od tradycyjnych okien PVC dają znacznie więcej korzyści i są inwestycją, która szybko zwraca koszta.

Dobrze dobrane okna wzbogacą wnętrze Twojego mieszkania. Pamiętaj, że jego nieodłącznym elementem są również eleganckie meble (np. kanapa, stół, szafka na buty), kolory ścian, a także panele podłogowe lub kafelki.

 

Zobacz więcej:

https://skup.io/  – skup nieruchomości w całej Polsce

 

 

No Comments

Post A Comment


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /wp-content/themes/bridge/footer.php on line 396

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /wp-content/themes/bridge/footer.php on line 396